Szklane schody – czyli recepta na nietuzinkowe wnętrze

szklane schody projekt

Gdy jesteśmy fanami współczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła są idealnym uzupełnieniem naszego domu. Coraz większa ilość ludzi wybiera zamieszczenie ich w swoich domach, mieszkaniach a także w szykownie skonstruowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.

Schody szklane to przede wszystkim doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie zwykle formy i surowe wnętrza. Obecnie odchodzi się od materiałów wykonanych z tworzyw sztucznych (takich jak guma albo plastik) na poczet surowców pochodzenia naturalnego. Z tego powodu projektanci i architekci wnętrz ochoczo używają w swojej pracy produkty z drewna, szkła i kamienia. Dzięki temu można nadać stworzonym z nich przedmiotom nieprzemijającego charakteru.

Schody ze szkła posiadają wiele atutów estetycznych a także funkcjonalnych. Przede wszystkim należy zauważyć, iż taka konstrukcja to doskonałe wyjście dla ciasnych pomieszczeń i tam, gdzie nie chcemy wizualnie stracić na wielkości przestrzeni. Należy jednak liczyć się z tym, że schody drewniane posiadają masywną budowę i żeby optymalnie się prezentowały należy je zamontować na adekwatnej powierzchni, której nie przyćmią swoją okazałością.

Co więcej należy wiedzieć, że szklane schody nie są tak drobną konstrukcją, niż się wydaje. Szkło przeznaczone do tworzenia schodów jest:

  • odpowiednio twarde
  • oraz grube.

Nie ma opcji, aby uległo jakiemukolwiek uszkodzeniu nawet w wypadku, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.

Do umocowania schodów wykorzystuje się zawiasy szklane (to znaczy przeznaczone do mocowania szkła) których zadaniem jest solidne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobne zawiasy do takich, jakie stosuje się do mocowania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle zjawiskowo prezentują się także schody szklane oświetlone przy pomocy specjalistycznych lampek (do kupienia w wielu stacjonarnych sklepach w Warszawie). Światło doskonale rozprasza się po szkle zapewniając niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to więc idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą, żeby ich wnętrze wywierało na wszystkich zniewalające wrażenie.

Potrzebujesz kogoś od aranżacji sprawdź w google+