Gdy jadalnia jest w salonie

aranżacja nowoczesnego wnętrz

Salon to jedno z najistotniejszych wnętrz w naszym domku. Spędzamy w nim zazwyczaj najwięcej czasu, a więc właściwa aranżacja tego pomieszczenia jest bardzo istotna. Pokój dzienny z jadalnią to praktycznie już standard.

Aranżacja salonu z jadalnią wymaga jednakże dyscypliny, by sprzęty a także dodatki z obu rejonów dobrze się czuły w swym towarzystwie. Jadalni nie zastąpi wyspa. Zdecyduj się na oryginalną jadalnię, ze stołem i komfortowymi krzesłami usytuowanymi w kręgu światła. Prawidłowo urządzony salon z jadalnią nie tylko sprzyja życiu towarzyskiemu, lecz także integruje rodzinę.

Współczesna jadalnia w salonie to najczęściej tylko stolik oraz krzesła, ale jeśli masz dosyć miejsca, postaw nieopodal bufet albo też kredens mający półki szklane. Dla wygody postaraj się sprzęty ustawić z dala od ciągu komunikacyjnego. Aranżacja salonu (więcej porad z zakresu aranżacji wnętrz możesz znaleźć w warszawskim serwisie parcienaszklo.com.pl z jadalnią musi być spójną. Pomysłów na aranżacje salonu z jadalnią jest sporo, ale bez względu na to jaki wybierzesz charakter pokoju dziennego, musisz pamiętać o ergonomii. Położenie jadalni miedzy kuchnią i salonem ma wiele walorów. Jest to wyjście komfortowe – skończone dania możemy podawać wprost z kuchni. Sąsiedztwo kuchni powoduje także, że osoba szykująca posiłek nie traci kontaktu z współlokatorami siedzącymi wokół stołu. Jadalnia w pokoju dziennym musi być wyodrębniona chociażby symbolicznie, dla przykładu specjalnym oświetleniem, innym wariantem posadzek albo też kobiercem.

Warszawiaku – urządzając pokój dzienny z jadalnią postaraj się, by sprzęty współbrzmiały także z wystrojem całego mieszkania, ale w żadnym razie nie nabywaj wszystkich sprzętów z jednej kolekcji. Nie idzie tu o jednorodność, lecz o zgodność rozmaitych fragmentów w aranżacji pokoju dziennego i jadalni. Stół niekoniecznie powinien być zrobiony z drewna, ładnie prezentują się także. Stół w jadalni to wdzięczne miejsce do upiększania. Niech cię nie zadowoli wazon z kwieciami postawiony na środku. Więcej wyobraźni! Jeżeli twój stół jest nieco większy niż potrzebujesz na co dzień, spróbuj spożytkować wolne miejsce kompozycją wedle recepty: coś wielkiego (wazon), coś niskiego (patera), drobne przedmioty: rzeźby zwierząt, szyszki, ceramiczne kule. Do tego naturalnym uzupełnieniem będą owoce, suche bukiety. Na skromniejsze potrzeby wystarcza jeden duży przedmiot.